Teknőseimet évek óta igyekszem társas lényekké nevelni, ezért kitaláltam egy kiváló módszert arra, hogy megszokják jelenlétem. Ez pedig a séta. A tevékenységet általában a szobámban folytatjuk és az esetek többségében nem én végzem a mozgások nagy részét. Az egyik teknőst kiveszem az akváriumból és…
A vízí teknősök a világ legcukibb állatai (elfogulatlanul is). Csak rá kell nézni a kis ennivaló arcukra kecses mozgásukra és az ember rögtön beléjük is szeret. A szárazföldi pajtásaiktól egy két lényeges dologban különböznek. Például gyorsak. Amellett, hogy vízben kiválóan tudnak mozogni rövidtávon…
A szárazföldi teknősök meglepően a szárazföldön élnek és ők a felelősek azért a közvéleményért, hogy a teknősök lassúak. Viszont ők tényleg lassúak, ezért is növényevők. Egy történet szerint egy elkóborolt teknős 6-7 nap alatt kevesebb mint 1500m tett meg. Lassúságát megfontoltságnak is vélhetnénk,…
A teknősöknek nincsen állandó testhőmérséklete, tehát hüllők. Emiatt jelentősen ki vannak szolgáltatva környezetüknek (emiatt is napoznak olyan sokat). Legjellemzőbb jegyük a páncéljuk, ami elszarusodott bőrből és csontból jön létre. Belső megtermékenyítéssel és lágyhéjú tojással szaporodnak. Két fő…